Osmanlı Mehter Takımı Hakkında

Mehteran Takımı, Osmanlı’da Savaşlarda Fetihlerde, Osmanlı Ordusuna Kahramanca Savaşmaları İçin Coşku Ve Heyecan Katmak İçin Çalınırdı. Mehteran Takımı Osmanlıda Ve Günümüzde Her Dönem büyük İlgi Görmüş Ve Her Dönem Yaşatılmaya Çalışılmıştır. Bazı Dönemlerin Özel Şartlarından Dolayı Kapatılmış, Ancak Daha Sonraları Tekrar Açılıp Mehteranı Günümüze Kadar Taşımıştır.

osmanlı mehteran ekibi

Davula Vurulduğunda arşı titreten, yürüdüğünde ölümü bile Öldüren, Duruşuyla düşmanın Kalbine korku salan ve savaşa bayram Coşkusuyla gidenlerin öncüsüdür MEHTERAN.

Tokmağın davula her vuruşunda, üç adımda bir sağa ve sola, verilen her selamda, okunan her Cümlede; Şehit Olmak için yaşayanların simgesidir MEHTERAN TAKIMI.

Mehteran Takımı Gösteri Organizasyonu

Mehter Takımı dost, sevgi, Muhabbet ve kahramanlık Okuludur. Mehter Takımı kendine özgü özelliklerini korumak Ve yaşatmak İçin mehter takımını gelecek nesillere bırakmak Biz Mehteran Takımında  Görevli Arkadaşların İşidir.

Bizlerde Mehteran bölüğü Geleneğini Gelecek nesillere Bırakmak İçin Çıktık Bu Yola bu yolda bizi destekleyenlere teşekkür ederiz. kısa Zamanda Hem yurtiçi Hem Yurtdışı Programlarımızla Geniş insan Kitlelerin Zihninde İzler Bıraktık. Osmanlı Mehteran Takımı Olarak İle Binlerce Program Ve Organizasyona İmza Attık.

Mehter Takımımızdaki Müzisyen Arkadaşlarımız, Alanlarında Başarılı Ve Profesyonel Kişilerdir. Hangi Enstrümanı Çalarsa Çalsın, Çaldığı Sazın Hakkını Veren Kişilerdir. Sizlerde Konser, Konferans, Festival, Resmi Bayramlar, Ramazan Etkinlikleri, Açılış Organizasyonu, Sünnet Düğünleri İle özel Gün Ve Gecelerinizde mehter Takımımızı davet Edebilirsiniz.

Mehteran Takımı Gösterileri İle Sizde Bu Coşku Ve Heyecanı Yüreğinizde Ve Ruhunuzda Yaşayın.

Osmanlı Mehter Takımı. Sizde Bu Heyecan Ve Coşkuyu Yaşatın.