Küçükçekmece Mehter Takımı

Küçükçekmece Mehter Takımı

gelin alma mehter takımı

Küçükçekmece Mehter Takımı

 Küçükçekmece Mehter Takımı – Mehter dünyanın en eski ordu bandosudur. Osmanlı ordusunda orduyu büyük bir aşka getiren bu takım ordunun vazgeçilmez bir parçasıydı. Kelime anlamı birçok Osmanlıca kelimede olduğu gibi Farsçaya dayanmaktadır ve anlamı “pek ulu” ve “en büyük” demektir. geçmişten günümüze bütün görkemi ve coşkunluğu ile gelen mehteran gönüllere hitap etmeye devam ediyor. Sizde mehteran ile organizasyonlara renk katın.

Küçükçekmece Mehter Takımı

Küçükçekmece Mehter Grubu %20 İndirimli Fiyatlarla

Mehteran Takımında da Yeniçeri ocağında olduğu gibi Hacı Bektaşi Veli öğretilerine büyük önem göstermektedir. Her Mehter öncesi mutlaka Peygambere, Ali ve Hacı Bektaşi Veli adına dualar okunur. Bu geleneksel ordu musikisi dinleyenlerin içini neşeyle doldurur. Uzun zamanlar ordunun içinde bulunan bu geleneksel müzik ve takım Osmanlı Mehteran Takımı ayrıcalığıyla sizlerle buluşuyor.

Küçükçekmece Mehteran İle Gelin Alma

Mehter takımımız işinin ehli profesyonel ekip arkadaşlarımızdan oluşmaktadır ve standart olarak 10 kişidir. Talep durumunda sayı artırılabilir. İstanbul Küçükçekmece mehteran Ekibi, Küçükçekmece ve diğer ilçelerimizde hizmet vermektedir. mehter takımı profesyonel ekibiyle ramazan etkinlikleri, televizyon programı, düğün organizasyonu, kına organizasyonu, nişan organizasyonları, asker uğurlamalarınıza neşe katmakta; gelin almadan kapıdan alımdan bitime kadar devam edip, konser, açılış ve sünnet düğünlerinize neşe ve renk katmaya hazırdır. 

Küçükçekmece Mehter Fiyatlarımızı Öğrenebilir Ve Rezervasyon Hakkında Bilgi Alabilirsiniz. 0532 692 98 48