Mehteran Takımı Hakkında Geniş Bilgi

Mehter takımı nedir? Sorusunun cevabını gözlerinizle görmeniz için bizlere ulaşmanız ve en özel günlerinize dahil etmeniz yeterli olacaktır. Mehteran ekibimiz en özel günlerinizi unutulmaz hale getirmek için daima özenle ve sevgiyle müziğini icra edecektir. Bir meslekte başarılı olmanın yolu o işi sevmekten geçer. Bizler mehter takımı marşları adına sizler için çaldığımız tüm parçalara içimizden coşku ve sevgi katıyoruz. Böylelikle bu duygu hızla sizlere geçiyor.

Osmanlı’nın Ayak Sesleri Geliyor

7 iklime hükmeden Osmanlı’da müziğin yeri ve kullanım biçimleri oldukça başkaydı. Kimi zaman bir akıl hastanesinde ilaç gibi kullanılan musiki, kimi zamanda savaş meydanlarında bir kılıç gibi kullanılıyordu. Osmanlı’da oldukça önemli bir yere sahipti.

Mehteran bölüğü, sayesinde sayısız toprak Osmanlı’nın hakimiyeti altına girmiştir. Müziğin gücü ile beraber karşı tarafın askerlerine psikolojik bir baskı uygulayan mehter takımı, bir yandan da kendi askerlerimizi savaşa motive ediyordu.

Osmanlı’nın ayak seslerini hissettiren bu müzik, askerlerin gücüne güç, kılıcına keskinlik katıyordu sanki. Hatta bu yüzden mehter marşı Avrupa tarafından Osmanlı marşı olarak da bilinir.

Mehter Takımı Kiralama İle Düğün Ve Sünnet Organizasyonu

Yıllardır tüm düğün, kına, nişan ve organizasyonlar belli bir trendin etrafında dönerek sıkıcı hale geliyor. Davetliler aynı şeyleri daha önce de birçok yerde deneyimlediği için bu klişelerden bir an önce kurtulmak gerekiyor. Hikayesi, müziği ve görsel şöleni ile davetlilerinize eşsiz saatler yaşatabilir.

Yıllar boyu akıllarda kalabilen bir  sünnet düğünü veya nişan ile anılabilirsiniz. Özel günlerinizde farklı hissetmek sizin hakkınız. Hak ettiğiniz kaliteli hizmeti sizlere sunan mehter takımımız daima yanınızda olacaktır.

Mehteran Takımı Kiralama Fiyatları İçin Arayın.

Tüm dünyanın aşık olduğu, adına şiirler, şarkılar yazılan şehir, İstanbul. Nice insanlar bastı bu toprakların üzerine bilinmez. Boğazıyla, huzuruyla, rüzgarıyla bile bambaşka olan bu şehir, İstanbul mehter takımı ekibimiz ile eskiden duymaya alışkın olduğu mehter marşlarını duymaya devam ediyor.

7 tepede hala Osmanlı’nın sesi yankılanıyor. En az eskisi kadar gür çıkan sesi ile geleneğimizi devam ettiren mehter ekibimiz, sizi alıp yıllar öncesine götürecek.

Mehteran Ekibi kiralama seçeneğimiz ile hazırlayacağınız organizasyonları daha renkli ve canlı bir hale getirebilirsiniz. Mesela farklı ülkelerden gelecek olan misafirlerinizi işlerden biraz uzaklaştırıp böyle bir etkinlikle buluşturabilir ve onları Osmanlı’nın müziği ile tanıştırabilirsiniz.

Yıllar boyu örnek alınan Osmanlı’nın melodisi hem sizin hem de davetlilerinizin hoşuna gidecektir. Geleneklerine birçok milletten daha bağlı olan biz Türk milleti, söz konusu gelenekler olunca her şeyi usulüne uygun gerçekleştirmeyi severiz.

Bu fikri ayakta tutarak her organizasyonunuzu kendimizin gibi benimsiyor ve buna uygun şekilde bir gösteri şekli hazırlıyoruz. Döneme uygun olan kıyafetler ile çalınan müziklere mehter takımı için olmazsa olmaz olan Mehteran çalgıları ile eşlik ediyoruz. Siz hayal edin, biz gerçekleştirelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir