Mehter Takımı İle Düğün Organizasyonu

Mehter Takımı İle Düğün Organizasyonu

Mehter Takımı İle Düğün Organizasyonu – Mehter takımı Osmanlı Devletinden alışılagelmiş bir gelenektir. Her padişaha göre farklı olarak şekillenmiş olsa da Türk ordusu kadar eski bir tarihe sahip olduğu ve Türklere ait olduğu kanunlarla tespit edilmiştir.

mehter takımı ile düğün organizasyonu

Mehter Takımı İle Tüm Etkinliklerde Sizlerleyiz.

  • Padişah sefere çıktığı zamanlarda mehter takımı sayısı iki katına çıkarılırdı ve sefer sırasında günde iki kere mehter takımı gösterisi yapılırdı.
  • Mehter takımının savaşlarda ve seferlerde bulunmasının asıl amacı Türk askerine cesaret vermek ve düşmanlara korku salmaktı.
  • Günümüzde Mehteran Ekibi Olarak En Muhteşem Programları Yapmaktayız.
mehter takımı kiralama istanbul fiyatı

Düşman askerleri mehteran takımını susturmak için savaşa başlar başlamaz ilk olarak onlara saldırırdı. Geceleri dahi mehter takımı sesleri asla susmazdı, nöbette olan askerlerin susmaması ve her saniye düşmanı gözlemesi için sabahlara kadar mehter takımı gösterisi yapılırdı.

Mehter Takımı Ücretleri Ne Kadar?

Günümüzde halkımız geçmişten gelen âdeti unutturmamak için elinden geleni yapmaktadır. Sünnet Düğünü, Düğün Cemiyeti, Fetih kutlamalarında ve daha birçok yerde mehter takımı gösterisinden vazgeçmemektedir. 3.400 TL’den Başlayan Ekiplerimizin Fiyatlarımızı Öğrenin.

düğün ve fuar organizasyonu mehter takımı

Mehter Takımı İle Düğün Organizasyonu

Mehteran takımının birbirinden güzel ve etkileyici birçok marşı ve besteleri bulunmaktadır. Bu besteler sadece Osmanlı Devleti içerisinde kullanılmakla kalmamış ileriki dönemlerde birçok besteciyi etkisi altında bırakmıştır. Klasik müziğin devlerinden olan Mozart da şu an beğenerek dinlediğimiz birçok bestesini mehteran marşlarını dinleyerek ve bunlardan esinlenerek meydana getirmiştir.

düğünlerde mehter takımı kiralama

Mehter Takımı İle Gelin Alma

Toplumuzda Bir Gelenek Halini Alan Mehteran Ekibi İle Düğün Günü Damadın Gelip Gelin Hanımı Evden Çıkarana Kadar en güzel mehter marşlarını çalıyoruz. İşinin erbabı ve uzman müzisyen kadroları sizlere en unutulmaz ve coşkulu anlar yaşatıyoruz. Sizde Gelin çıkarma Merasimi Yaptırmak isterseniz bize ulaşmanız yeterli.

18 Yıllık Tecrübe Sahibi Mehter Takımı

Mehteran takımı oluşturmak ve bu takımın içerisine birbirinden yetenekli kişileri bulmak bir uzmanlık işidir. Mehter takımı gösterisini organizasyonlarınızda görmek ve gururu yakınlarınıza yaşatmaz için uzman kadromuzla çalışmaya devam ediyoruz. Senelerdir Sizlere Hizmet Vermenin Onurunu Yaşıyoruz.

sünnet organizasyonu mehter takımı programı

Düğün Organizasyonlarında Gelin Çıkarma Esnasında Mehter Takımı İle Mehter Marşları Çalıyoruz. Mehter Takımı Kiralama Servisimizi Arayın. 0532 692 98 48 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.