mehter ekibi ücreti

Mehter Takımı Gösterisi, Osmanlı döneminde birçok savaşın kazanılmasına sebep olmuştur. Askerimizi daha çok kuvvetlendiren mehter marşları aynı zamanda karşı tarafta da ciddi bir motivasyon düşüklüğüne neden olmuştur. Şimdilerde İstanbul’da savaşlar için değil organizasyonlarda bulunan İstanbul Mehter Takımı ile özel günlerinizi eşsiz ve muhteşem bir hale getirebilirsiniz.

Yıllardır her düğünde, nişanda gördüğünüz sıkıcı klişeleri aklınızdan atmanın tam zamanı. Sıradan şeyleri bir rafa kaldırın ve mehter takımına yer açın. Davetlilerinize ve sizlere birbirinden güzel saatler yaşatacak olan mehter takımı, İstanbul semalarında yankılanacak olan davul sesiyle kalbinizin en derinine dokunacak. Tıpkı o yıllarda gibi heyecanlanacak ve duygulanacaksınız.

İstanbul’un Tarihteki Önemi

Yıllar boyu tüm imparatorlukların gözdesi olan İstanbul. Dünyanın incisi olarak nitelendirilmiştir. Avrupa’yı Asya kıtasına bağlayan bu şehir için binlerce şiir, şarkı, destan yazılmıştır. Hz. Muhammed’in bir hadisinde söylediği gibi ‘’İstanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, o ordu ne güzel ordudur.’’ Bu sözün şerefine nail olma fırsatı ise İstanbul’un Fatihi’ Fatih Sultan Mehmet’e düştü.

Tarihin en güzel sayfalarına altın harflerle yazılan İstanbul, hala en değerli ve önemli konumdadır. Ve değeri paha biçilemez. Boğazın serin suları, Çamlıca’nın serini, Üsküdar’ın kokusu. İstanbul’da ona yakışır bir organizasyon düzenlemek için tercih edebileceğiniz mehter takımı, sizlere tekrar o günleri yaşatacak, İstanbul’un yedi tepesinde mehter marşının kuvvetli sesi duyulacak.

mehter ekibi istanbul en iyi fiyat

Mehteran İle Tarihe Yolculuk

Siz de bazen ‘’Keşke o yıllarda yaşasaydım” diyor musunuz? Osmanlı’nın eşsiz mimarisi, kibar giyim tarzı, muhteşem musiki anlayışı ve daha birçoğu. Osmanlı’nın görkemli ve ihtişamlı imparatorluğu, özellikle o dönemde farklı devletlerde yaşayanları oldukça imrendirmiştir.Tarihte birçok konuda tüm dünyaya önderlik yapmış olan Osmanlı tarihin en eski olan askeri bandosunu da kurmuş ve bunu çok stratejik bir şekilde kullanmıştır.

Birçok savaşın zaferini mehter takımına borçlu olabiliriz. “Bir müzik en fazla ne yapabilir?” diye düşünmeyin moral durumunuza göre dinlediğiniz müziklerin sizin üzerinizdeki etkisinin üzerine on kat ekleyerek hayal edin. Hal böyle olunca savaş meydanlarında bu müzik, askere daha güçlü ve emin olabilme hissi veriyor.

Osmanlı Mehter Takımını Arayarak Bize Ulaşın.
0532 692 98 48