Mehter Marşları

Mehter Marşları Sözleri

Mehter Marşları – Osmanlı’dan bu yana hala kültürümüzün en temel taşlarından birini oluşturan mehter takımı, marşları ile savaş meydanlarında düşman askerlerini ne kadar korkutuyorsa bizi ve askerlerimizi de bir o kadar coşkulu ve güçlü hale getiriyordu. Dünyanın en eski askeri bandosu olarak kabul edilen mehteran takımı, Osmanlı’da büyük bir rol oynuyordu.

Mehter takımı marşları hala İstanbul semalarında duyulmaya devam ediyor ve her geçen gün de edecek. Mehter takımı marşları ile en özel günlerinizin daha coşkulu, daha kuvvetli ve daha keyifli bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Ekibimiz müziğin her notasında başka bir duygunuza hitap edecek, her melodi biraz daha Osmanlı’ya hasretinizi hissettirecek.

Osmanlı Mehter Marşı Ve Etkisi

Düşmanı tir tir titreten ezgisi ile kim bilir kaç vatan toprağı kazanıldı. Toprakta askerin kılıcı kadar mehteran takımının tokmağının da en az kılıç kadar etkisi vardır. Düşman askerleri tarafından Osmanlı marşı diye adlandırılan mehter marşı yakından bizi güçlendirirse de uzaktan yankılanan her nota düşman askerinin üstünde daha fazla baskıya neden oluyordu.

Şüphesiz ki düşmanı psikolojik olarak bitirme görevi bu kez çalgıların ve mehteran takımınındır. Güç, kuvvet, inanç ve Osmanlı’nın hakimiyetini müziğe döken mehteran marşı bu kez sizin özel günlerinizin daha da özel hale gelmesini sağlayabilir.

Mehter Marşları Ve Müziğin Gücü

Derler ki müzik ruhun gıdasıdır. Müzik insanın içindeki tüm duyguları besler ona yeniden hissetmeye öğretir. İster savaş meydanında isterseniz bomboş bir hayalin ortasında olun bir nota sayesinde içinizdeki tüm kan dolaşımı değişebilir.

Psikolojik açıdan müziğin insanlar üzerindeki etkisi aşikar, Osmanlı da bunu etkili bir psikolojik silah halinde kullanmayı başarmıştır. Mehteran marşları askerimizin gücüne güç, kalbine sevgi ve içine vatan aşkı aşılamıştır. Böylelikle askerin sesi daha gür, adımı daha sağlam, kılıcı daha keskin hale gelmiştir.

Daha hızlı koşarken Osmanlı askeri, daha emin kazanılmıştır tüm topraklar. Sesiyle, tokmağıyla, davuluyla var olmuştur mehteran marşları. Sıra savaşın değil sıra sizindir artık.

Yüzünüzün güleceği, keyifle hatırlayacağınız anılarınızındır zaman. Başta İstanbul olmak üzere birçok ilde sizlere görsel bir şölen ve müzik ziyafeti yaşatan ekibimiz sizin için renk katmaya geliyor.

Mehter takımı İle Açılış Organizasyonu Ve Sünnet Organizasyonundayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir